Vikingovia – Trailer na 5.sériu s novým protagonistom

Vikingovia – Trailer na 5.sériu s novým protagonistom

Ubehol len deň, odkedy bola odvysielaná posledná časť štvrtej série a na facebookovej stránke Vikings sa objavil trailer na piatu sériu. Video nám ukazuje novú postavu, „biskupa Heahmunda (bishop Heahmund)“, ktorého sme mohli vidieť v poslednej minúte epizódy S04E20,  Zahrá si ho írsky herec Jonathan Rhys. Postava je pravdepodobne inšpirovaná skutočnou historickou osobnosťou (wikipedia.org). Seriál je ale známy tým, že pozmeňuje isté postavy a okolnosti a nedrží sa úplne presne historickými faktami, preto táto postava nemusí byť úplnou historickou kópiou.

vikings-heahmund

Ďalšiu nápovedu nám prezrádza nápis „ANANYZAPATA“, ktorý bol vyrytý na Heahmundovom meči. Na internete fanúšikovia už zostavili mnoho teórii, čo tento nápis môže znamenať. Pravdepodobne môže ísť o stredoveké zaklínadlo, ktoré znamená „Ježiš zničí diabla“. Je tu aj spojitosť s anglickými templármi, ktorí bojovali proti posledným pohanom v Anglicku.

Všetko teda nasvedčuje tomu, že nová postava bude úkladným protivníkom „diablových pohanov“. Biskup Heahmund je historikmi považovaný za „proto-templára“ skorého stredoveku.  S veľkou pravdepodobnosťou nás aj týmto History Channel môže lákať na ich novú show „Knightfall“, ktorá bude práve vsadená do prostredia stredovekých templárov. To, ako bude nová postava vyobrazená, uvidíme až v marci tohto roku, kedy má mať piata séria premiéru.

Posted on: 3. februára 2017admin

Pridaj komentár